kyslikovy koncentrator DeVilbiss 525 649 EUR, Philips EverFlo 699EUR, Kroeber 833EUR, Weinmann Oxymat 3 peletove kotle pelety brikety bezpecnostne kamery bezpecnostna kamera IP sledovanie domu bytu objektov cez internet na telefone, LED CREE XM-L T6 , digitalne vahy, 5-HTP 5HTP NOW Himalaya Dr Best

NAJ výživové doplnky

Kyselina hyaluronová extra silná 100 mg x 60 vegetariánskych kapslí 

Vaša cena:
Bežná cena:57,00 €
Ušetríte - zľava:56.14% / 32,00 €
Dostupné množstvo:3
Množstvo:
Kyselina hyaluronová extra silná 100

Kyselina hyaluronová je široko distribuovaná po celej svete. Je to jedna z hlavných súčastí medzibunkovej hmoty kožných spojivových tkanív. Výrazne prispieva k bunkovej proliferácijí a migrácijí. Priemerný 70 kg vážiaci človek má približne 15 gramov hyaluronanu v tele, jedna tretina z nej sa otočí každý deň.

Je to látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Má vysoko hydratačné účinky a schopnosť viazať veľké množstvo vody, koži dodáva objem a pružnosť. V tkanivách pôsobí ako medzibunková hmota, vytvára priestor na transport látok, potrebných pre prirodzenú regeneráciu buniek. Zvyšuje regeneračnú schopnosť kože. Je schopná zneškodniť voľné radikály vznikajúce pôsobením vonkajších alebo vnútorných vplyvov na tkanivo. Množstvo kyseliny hyaluronovej v koži človeka však vekom klesá, čo má za následok zníženú hydratáciu a zároveň aj tvorbu vrások. Vďaka kyseline hyauloronovej sa urýchľuje keratinizácia, regenácia pleťových buniek a urýchli sa proces hojenia poranenej pokožky. Ľudia s ochoreniami kĺbov vrátane artrózy môžu užívaním kyseliny hyaularonovej oddialiť alebo obmeziť poškodenie kĺbov.

Kyseliny hyaluronovej je počas narodenia v našom tele dostatok, ale jej úroveň postupne v priebehu času klesá. Toto zníženie hladiny HA môže byť z veľkej časti v dôsledku procesu stárnutia, ktoré vidíme. Kyselina hyaluronová sa vyskytuje v hlbších vrstvách našej pokožky známe ako dermis a zdá sa, že pomáha udržiavať pokožku hladkú, pretože jej hlavnou úlohou je zadržiavanie vody v medzibunkovej hmote kožných spojivových tkanív. Kyselina hyaluronová tiež zrejme napomáha zaceliť kožné rany a niektoré dalšie problémy.

Kyselina hyaluronová je funkčne ako vankúš a mazivo. Hyaluronanu sa vyskytuje v celom tele v hojných množstvách v mnohých miestach. Ľudia s dedičnými problémami spojivového tkaniva, ako sú kĺby, srdcové chlopne a oči jej majú nedostatok. Kyselina hyaluronová je spoločným menovateľom v spojivovom tkanive. Zaujímavé je, že je tiež bežná biochemická anomália vo väčšine jednotlivých funkciách spojivového tkaniva, ako je prolaps mitrálnej chlopne, TMJ a osteoartróza.

V chrupavke je hlavnou zložkou medzibunkovej hmoty - kĺbovej tekutiny, ktoré dodáva mäkkosť, pružnosť a znižuje trenie. Štruktúra molekuly kyseliny hyalurónovej spôsobuje jej schopnosť aj pri nízkej koncentrácii viazať veľa molekúl vody za tvorby viskózneho gélu, ktorý spojivovým tkanivám prináša schopnosť odolávať vonkajšiemu tlaku.

Kyselina hyaluronová tiež napomáha udržiavať hladinu kolagénu. Za normálnych okolností je vyčerpaný kolagén široko považovaný za primárny faktor v tónoch pleti a má za dôsledok aj pružnosť pokožky. Je tiež spájaný s vizuálnym procesom stárnutia.

Kyselina hyaluronová tvorí asi osemdesiat percent ľudského oka. Jedná sa o druh tlmiča na sietnici, ktorá pomáha predchádzať poraneniu oka. Až v poslednej dobe, je považovaná kyselina hyaluronová za účinnú podávanú v ústnej forme, aj keď sa dlho používala na injekcie do kĺbov.
 
Zloženie: Kyselina hyaluronová (100 mg v 1 kapsli)
L-prolín (100 mg v 1 kapsli)
Kyselina alfa-lipoová (50 mg v 1 kapsli)
Vinič hroznorodý (Vitis vinifera) - 25 mg extraktu zo semien v 1 kapsli
Sodík (10 mg v 1 kapsli)
vegetariánska kapsula: celulóza
emulgátor: stearát horečnatý (rastlinný zdroj)
okyselujúci prostriedok: oxid kremičitý
prídavná látka: ryžová múka
 
Dávkovanie: 1 kapsula jeden až dvakrát denne najlepšie s jedlom
 
Min. trvanlivosť do 06 / 2021
 
Výrobca: NOW FOODS

Pôvod: Spojené štáty

Upozornenie:

Výživový doplnok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Skladovať mimo dosahu detí! Denná dávka sa nesmie presiahnuť! V prípade užívania liekov na predpis sa o užívaní poraďte s lekárom!

Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006 a nariadení komisie č. 432/2012 nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o produktoch uvedených na tejto stránke sú len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú zákazníkov k tvrdeniam, že majú tieto produkty liečivé účinky. Produkty sú registrované na trhu ako výživové doplnky. Nejedná sa o lieky a nemajú schválené diagnostické a ani liečivé účinky. Všetky uvedené údaje na tejto stránke slúžia pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.  

« späť